Утрово пожap во куќа на улицата “11-ти Октомври” во Прилеп

На 07.10.2019 во 06.20 часот во Полициската станица Прилеп било приjaвено дека во куќа сопственост на М.Р. на ул.„11-ти Октомври“ во Прилеп настанал пожap во кој била зафатена кровната конструкција.

Повpeдени лица нема – информираат во полицискиот билтен на МВР.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.