Урнебесно видео: Кошаркарите на вицешампионот во НБА пробуваат балканска храна

Ален Саилагиќ е најмладиот српски кошаркар кој заигра во НБА лигата, каде со екипата на Голден Стејт потпиша 4-годишен договор.

Вицешампионот на НБА лигата на својата фан страна на Твитер објави видео на кое младиот Србин купува бурек, јогурт и ќебапи, храна која потоа требало да ја испробаат неговите млади клубски колеги.

Дегустатори беа Џордан Пол и Ерик Паскал, па погледнете ја нивната реакција на балканската храна:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.