Урнебесен твит на денот: Патот Прилеп-Битола треба матичните да го препишуваат на рецепта

Твит на денот

Патот за Битола треба матичните да го препишуваат на рецепта.
– Докторе, имам камен во бубрег?
– Извози трипати Битола-Прилеп и јави се од понеделник на контрола!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.