Украина со благодарност до Македонија за воената помош: „Пријателот се познава во неволја“

Советникот на украинскиот претседател Володомир Зеленски, Михаило Подољак на својот Твитер профил се заблагодари за македонската донација на оружје за Украина.

„Пријателот се познава во неволја. Не е важно со каква големина е твојата земја, важно е какво срцето. Многу народи денес ќе покажат повеќе храброст од половина од G20. Како Македонија, која ѝ пружи помош на Украина. Ние никогаш нема да го заборавиме ова,“ вели тој.

Тој во друг твит се заблагодари и за тенковите и авионите кои Македонија ги испрати за Украина во нејзината борба против соседна Русија.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.