Три лица го нападнале обезбедувањето во казино во Прилеп

На 31.01.2023 во ОВР Прилеп, Н.Т. (25) од Прилеп пpиjaвил дека на работното место како обезбедување во казино во Прилеп, бил физички нападнат од три лица гости во објектот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот – стои во соопштението од ОВР Прилеп.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.