Тешka kpaжба во Прилеп? Kpивична пријава против едно лице

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе kpивична пријава против П.Т.(25) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка kpaжба“.

Во периодот од 09.00 часот на 24.05.2019 до 20.50 часот на 26.05.2019, пријавениот со употреба на сила и подесен алат влегол во станот на Р.З.од Прилеп на ул.„11 – ти Октомври“ и одзел рачна торба во која имало пари и златен накит, пишува во дневниот билтен на МВР.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.