Тешка сообраќајка синоќа во Прилеп: Се судрија автомобил и комбе (Фото)

Страшна сообраќајна несреќа се случи вечерва во Прилеп околу 22.30 часот на раскрсницата на улиците „Димо Наредникот“ и „Александар Македонски“.

Според неофицијални информации, до сообраќајката дошло кога автомобил “Фиат Пунто” со поголема брзина удрил во комбе, каде се превезувале работници.

Според првичните информации повеќе лица се повредени, при што интервенирала и екипа на Брзата помош.

Повеќе информации се очекуваат во текот на денот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.