Тешка сообраќајка во Прилеп

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Прилеп.

На 16.11.2020 околу 16,00 часот ул. „Поп Аврамија“ во Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „нисан примера“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Р.С.(41) од Прилеп, и моторцикл „томос“ без регистарски ознаки, управуван од П.Ш.(62) од Прилеп.

П.Ш. бил пренесен во Градската болница Прилеп каде му била констатирана тешка телecна повреда. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Прилеп.








Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.