“ТАКСИСТИТЕ PEAГИPAAT HA XAOCOT HA УЛИЦИТЕ – Ова ли е европскиот град што го наследивте??” (Фото)

До нашата редакција пристигнаа фотографии од прилепските улици, кои после зимската сезона се во катастрофална состојба.

На ова најмногу реагираат таксистите кои секојдневно возат по кратери, а автомобилите им се уништуваат.

“Ова ли е европскиот град кој го наследивте?”, ги прашуваат тие локалните власти.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.