“Таксистите и возачите првпат гледаат ваков “чуден” тампон во Прилеп?!” (ФОТО)

Продолжува така наречениот “проект” на локалните власти во Прилеп за пополнување на дупките по улиците низ градот.

Наместо со асфалт како што е пракса насекаде во светот, во Прилеп ударните дупки по улиците се пополнуваат верувале или не со тампон.

Ова е резил за една од најголемите општини во државата. Јадни прилепчани кога во 21 век го дочекаа и ова чудо…


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.