Страшна сообраќајна незгода во Прилеп: Автобус удри во моторциклист

IMG_20160731_003633

Вечерва околу полноќ страшна сообраќајна незгода се случи кај матичното одделение во Прилеп. Автобус кој според очевидци избегнувал лежечки полицаец, удрил во моторциклист и за малку ќе го прегазел. Повредениот моторциклист бил облеан во крв и за малку не завршил под колцето од автобусот. Полицијата на лице место ги испитува точните причини за настанувањето на несреќата.

IMG_20160731_003703

IMG_20160731_003556


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.