Сточен пазар може да биде фатален – Внимавајте кога поминувате преку железничкиот премин (Видео)

Железничкиот премин во населбата Сточен пазар во Прилеп за Велигден без сигнализација. Рампата не работи, па затоа бидете oсобено внимателни кога поминувате преку фамозното мовче и се упатувате преку железничкиот премин.

Видеото ни ги испратија наши читатели кои побараа надлежните да се погрижат за овој проблем веднаш, кој може да биде фатален особено во текот на вечерните часови.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.