Стотици Македонци заиграа македонско оро на “Ја излези Ѓурѓо” и “Велат не нема” во Грција (ВИДЕО)

Македонско оро и македонска песна одекна во Овчарани, Егејска Македонија. Голем број Македонци на заедничко дружење заиграа на “Ја излези Ѓурѓо” и “Велат не нема”, а глетката е прекрасна.

Погледнете:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.