“Стентон градба” се пофали со новата градинка во Прилеп (ВИДЕО)

“Стентон градба”, фирмата изведувач на новата градинка во населбата “Точила” во Прилеп, се пофали со своето дело.

-Градиме за најголема удобност на семејствата. Изградена е нова детска градинка со неправилна компактна форма веднаш до станбениот објект – 𝐌𝐚𝐫𝐛𝐥𝐞 𝐑𝐞𝐬𝐢𝐝𝐞𝐧𝐜𝐞. Завшрениот градинка располага со капацитет за 252 деца на парцела од 5000м2 – напишаа од компанијата на социјалните мрежи.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.