Статуата на Христос Спасителот покриена со знамињата на сите земји кои имаат заболени од коронавирус (Фото)

На статуата Христос Спасителот во Рио де Жанеиро, Бразил, синоќа во знак на солидарност се појавија сите знамиња на земји кои имаат заболени од коронавирусот COVID-19.

Фотографијата е дело на познатата фоторепортерка Силвија Изквиердо од “Асошијетед прес”.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.