Српски игумен го paзбpaнyва целиот регион: Дојде жена и ми вели мажот ме изнeвepyва, а јас и велам па дотерај се малку сестро (Видео)

Не се непознати ситуациите во кои српски владици или свештеници ја брануваат јавноста со свои изјави. Нов таков случај е игуменот на манастирот Свети Петар и Павле кај Мионица, Арсениј Јовановиќ.

Имено, пораката од игуменот Арсениј е следнава: „Супер сме, се дотеруваме додека се забавуваме, а после тоа – здраво. Веќе не обрнува внимание на себе, таа е дебела, разбушавена, тој го пуштил стомакот, му смрдат нозете, подригнува – до многу полошо“, предупреди игуменот во смисла дека страста во бракот лесно може да стивне.

Многу сопруги се жалат дека мажите ги изневеруваат „Тогаш велам – дотерај се малку, сестро, биди му привлечна“, рекол игуменот, по што тој и сите присутни се насмеале.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.