Среде бел ден играл во казино во Прилеп, фатил пари, па го ограбиле

На 15.01.2024 во 15.30 часот во ОВР Прилеп, С.С.(72)од с.Ропотово, прилепско, пријавил дека околу 13.40 часот во казино во Прилеп му биле одземени пари кои претходно ги добил при игра на апаратите во казиното.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот – информираат од СВР Битола.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.