Со вакви навивачи никогаш ништо не е загубено: Погледнете што пееше фалангата кога Македонија губеше 10 разлика (Видео)

Maкедонската ракометна репрезентација не успеа да избори пласман во следната рунда од Европското првенство.

Домаќинот Австрија вчера беше многу посилен и поорганизиран од нас, па во второто полувреме Македонија губеше и со 10,11 разлика.

Семафорот покажуваше 32:23, а македонската фаланга на трибините грмеше со поддршка за нашите момци.

Погледнете што се пееше во најтешките моменти за нашите момци на теренот:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.