Сообраќаен xaoc во центарот на Прилеп: Семафорите кај Чумовчанец го блокираат градот (ФОТО)

Веќе неколку дена не функционираат семафорите кај Чумовчанец, една од најпрометните раскрсници во центарот на Прилеп.

Тоа предизвикува вистински сообраќаен xaoc кој ги мачи возачите, но и жителите од овој дел од градот, вели наш читател кој ни ги испрати фотографиите.

Бараат надлежните под итно да го решат проблемот, затоа што ова не е прв пат семафорите на оваа раскрсница да не функционираат, па се стравува да не се случи некаква нecpeќа.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.