Скулптура како измислена за сите македонски градови: Погледнете што значи и ќе ви стане јасно (ФОТО)

Францускиот уметник Францес Бруно Каталано, создава прекрасни и несекојдневни скулптури кои ја симболизираат празнината која настанува во човекот кога ќе биде принуден да ја напушти својата земја, својот живот, своите пријатели, од било која причина.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.