Скандал за Водици во Штип: 3aкани, тypкање, влечење и непpистojни зборови (ВИДЕО)

Закани, туркање,влечење и непристојни зборови за во чии раце да биде крстот. За среќа, инцидентиот што фрли дамка на Водици во Штип, не траеше долго.

„Ми го земаа крстот од раце. Таму каде што јас и останатите се наведавме да го земеме, јас го фатив крстот, но еден од кандидатите со закани кон мене, пушти го, пушти го, јас го фатив,а не ти, сакаше да ми го земе крстот, но бев упорен и не го дадов“, изјави Наумче Балевски – граѓанин за “ТВ СТАР”.

Ексклузивно видео од немилиот настан во Штип е објавено на Фејсбук страната “Штипска идила”:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.