Синот на Роналдо e вистинско чyдо помеѓу врсниците во Јувентус: На 28 натпревари постигна 58 погодоци (Видео)

Кристијано Роналдо пред две години потпиша за Јувентус, а со него во младинската школа на „старата дама“ пристигна и неговиот син Кристиано Жуниор.

Претхдоно синот на Роналдо беше дел од младинските категории на Реал Мадрид, меѓутоа со преминувањето на неговиот татко во Јувентус го продолжи својот фудбалски пат во редовите на шампионот на Италија.

Неодамна Роналдо Жуниор го прослави својот десетти роденден, а фудбалот е негова најголема љубов.

Роналдо може да биде среќен затоа што неговиот син тргнува по неговите стапки. Имено, тој во дресот на пионерите на Јувентус одигра 28 натпревари и постигна неверојатни 58 голови, додаде и 18 асистенции. На интернет се појави и видео од неговите најдобри потези.

Секако и тој како и неговиот татко на грбот го носи дресот со број седум.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.