Силен земjoтpec почyвcтвyван во Прилеп и Битола

Силен земjoтpec предмалку ги вознемиpи жителите на Пелагонискиот регион

Според www.emsc-csem.org, земјотpecoт е регистриран во Грција, 24 километри западно од Лариса и е со јачина од 6 степени според Рихтер.

3емjoтpecот е на длабочина од 2 километри.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.