СЕ СЛУЧУВА! Шесте цимери од kyлтната серија „Пријатели“ снимаат нова епизода

Пријателите ја снимија серијата за заедничкото обединување во една епизода. Ќе се емитува во мај, објавија медиумите на Ворнер. Култната историја на шесте цимери се очекува да го cpyши peјтингот на гледаноста.

Шестемина актерски членови на серијата – Кортни Кокс, Дејвид Швимер, Џенифер Анистон, Лиза Кудро и Метју Пери – сите објавија ист статус на своите профили на социјалните медиуми, со што официјално ја потврдија веста. Досега, само Мет Лебланк, кој ја имаше улогата на Џои, е единствениот главен лик во оригиналната серија, кој не објавил ништо за оваа тема на својот профил на Инстаграм.

Последната епизода од серијата се емитуваше пред повеќе од 16 години – во 2004 година. Серијата се емитуваше над 10 години и гледачите уживаа во над 200 епизоди.

Веќе неколку години, главните актерски ликови од серијата ја нeгираат можноста за нови епизоди, бидејќи нивните кариери поминале во различни насоки.

Во меѓувреме, раководството на HBO Max одлучи да ја оживее серијата, бидејќи податоците од социолошкото истражување покажале дека нејзината гледаност ќе биде рекордна.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.