“Се прават ли бушотини за пиво во центарот на Прилеп??” (Фото)

Поправката на дефект на раскрсницата кај поранешна градска кафеана во Прилеп трае повеќе од 3 недели. Ова е најпрометниот дел од булеварот “Гоце Делчев” каде постојано поминуваат автомобили и пешаци.

Првите фотографии се направени на 9-ти септември, а до денес сеуште е заграден овој дел од булеварот и е вистински проблем кој може да претставува опасност по живот и за пешаците и за возачите.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.