Се коцкале со фалсификат долари: Две млади момчиња размениле 1.200 фалсификувани долари

СВР Тетово поднесе кривична пријава против З.А.(22) и А.И.(19), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

На 12.11.2023 во казино во с.Жеровјане, тетовско, пријавените размениле 1.200 фалсификувани долари во денари.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.