Сестра и брат од Прилеп имаа настап за паметење на шоуто “Никогаш не е доцна” – Гласајте ТУКА за нашата прилепчанка да помине во следниот круг!

Полна со препознатлива позитивна енергија, прилепчанката Билјана Зероска повторно го воодушеви жирито на шоуто “Никогаш не е доцна”.

Исак Шабановиќ едвај чекаше Билјана да запее, а пред самиот настап го интересираше дали во Лондон, каде Билјана живее повеќе години, е подобро отколку на Балканот.

“Кога носиш балканска душа, секаде е убаво, а Англичаните мораат многу да научат од нас, а не ние од нив”, рече Билјана која во овој круг се претстави со песната “Мама миа”, со која го крена цело студио на нозе.

Во ревијалниот дел, на сцената и’ се придружи нејзиниот брат, познатиот прилепски стоматолог, Методија Зероски, кој исто така се занимава со музика, а на клавирот ја придружуваше во песната “Странец во ноќта”.

Настапот на Билјана можете да го погледнете ТУКА , или во видото во продолжение почнувајќи од 1:04:00:

За жал нашата прилепчанка не успеа директно да се пласира во наредниот круг, па само со помош на вашите гласови ќе може да продолжи нејзиното учество во ова шоу.

ГЛАСАЈТЕ ЗА БИЛЈАНА НА СЛЕДНИОТ ЛИНК: https://nnk.app.do/polls/nikad-nije-kasno-glasanje-04-02-2024-glasanje-traje-48h/forms/164860165/thankyou
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.