Секој ден нова промена: ООУ “Климент Охридски” чекори кон најдобрите

16299470_10208043238425671_7196217307780324378_n

Секој ден значи нова промена во основното општинско училиште “Климент Охридски”. Во изминатиот период новоназначениот директор Ахил Јаков постојано не бомбардира со новости кои ги реализира во институцијата која ја раководи.

Најново е уредувањето на школскиот двор, што го прави училиштето да изгледа уникатно и впечатливо.

16299155_10208043238225666_8593342849865553746_n

Буквално секој дел си го најде својот пат и нов изглед. Сето ова изгледа мотивирачки и инспиративно, дека кога се сака она што се работи, од малите нешта може да се направи нешто што ќе плени сечиј поглед.

15086819_10209316317879370_80253078_n

15134233_10209316318239379_606933383_n

15135607_10209316317919371_701195694_n

15139549_10209316318439384_1767895516_n








Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.