Сашо Мијалков излегува од притвop

Уважена е жалбата од Апелација, откако Кривичниот суд му одреди мерка притвор за „Плацови на Водно“ – Сашо Мијалков излегува од притвор, пренесува „а1он“.

Засега се уште не е познато дали одлучувал истиот состав на Кривичен совет или некој од членовите барале наместо нив да одлучи нивната замена.

Се очекува Мијалков вечерва да биде дома.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.