Самка: Замислете дека сте во притвор 14 дена и се ќе биде подобро со коронавирусот

Eкс министерот без ресор во владата на СДСМ и пратеник, Самка Ибраимоски, напиша “уникатна” препорака до своите пријатели на социјалните мрежи:

“Почитувани пријатели една моја препорака, замислете дека сте во домашен притвор 14 дена и се че биде подборо.со корона вирусот”.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.