Саботен прилепски резил (Фото галерија)

Прилеп денска (сабота 19.06.2021)

За фотографиите во продолжение не е потребен посебен коментар…

Строг центар на градот, 21 век, се уште нема подземни контејнери.

………………………………………………………………………………………………..

 

И секако Градската река, за сликата да биде комплетна…

ФОТО/ Златко Ангелески


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.