Репертоар на прилепскиот театар “Војдан Чернодрински” – Три претстави оваа недела

Репертоар на театарот „Војдан Чернодрински“

среда, 4 мај 2022 – 19.30 ч. „Глембаеви“

Четврток, 5 мај 2022 – 19.30 ч. „Светулки“

Сабота, 7 мај 2022 – 19.30 ч. „Да инспекторе, претстава со грешки“

Влезници на тел. 076 442 378
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.