Репертоар на прилепскиот народен театар “Војдан Чернодрински” за оваа недела

Претстави во театарот „Војдан Чернодрински“ оваа недела!

* Четврток 23.11.2023 – 20.00 ч. – „Аудиција“

* Петок 24.11.2023 – 20.00 ч. – „Дупло дно“

Влезници на телефонскиот број: 076 442 378.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.