Репертоар на народниот театар “Војдан Чернодрински” – Прилеп

Репертоар на театарот „Војдан Чернодрински“ – Прилеп

Во петок, 08.02.2019, со почеток од 19:30 часот, ќе се игра претставата “Пиреј” во режија на Љупчо Ѓоргиевски.

Влезници на билетарницата од театарот среда, четврток и петок од 10 до 13 часот и два часа пред почетокот на претставата.

Резервации на телефонскиот број: 076 442 378


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.