Реномирана прилепска компанија вработува: Објавен оглас за 92 лица

Поради зголемување на обемот на работа компанијата Arini од Прилеп објави оглас за вработување на 92 лица и тоа: 50 жени за паковање, 20 жени за работа со оверлак и покривни машини (со искуство), 2 мајстори за шивачки машини, 5 пеглачи, 5 работници за во фарбара и 10 работници за општа работа.

Компанијата обезбедува: оброк, превоз, редовни примања, осигурување на полно работно време, стабилна работа со можност за напредување, исплати на регрес за годишен одмор, исплати на минат труд.

За информации и пријавување во просториите на АРИНИ ФЕШН, секој работен ден од понеделник до петок, од 13 до 15 часот.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.