Ремек дело на прилепското диџеј дуо “Cyrillic”: Слушнете го нивниот најнов сингл “Севда” (Видео)

Прилепското диџеј дуо “Cyrillic” го објавија својот најнов сингл насловен како “Севда”, а е преработка на песната “Твојте очи Лено мори”.

Песната и спотот се во продукција на “Sky Eye Entertainment”, текстот и режијата се дело на Зоран Зонде Стојановски, а вокалот го позајми Наташа Малинкова.

Спотот изобилува со прекрасни предели од Марковите Кули и прилепското поле, а девојката која се појавува во спотот е Марија Давчевска.

Уживајте во продолжение:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.