Реализирани проекти насекаде: Во Радовиш градоначалникот му подари компјутер на командирот во полициската станица (Видео)

Во знак на благодарност за работата на дежурните служби во новогодишните и божиќните празници, Градоначалникот на општина Радовиш, Конзулов, на Полициската станица и подари компјутер и им посака компјутерот добро да ги служи.

“Посакувам да си го служат создравје и да може дисциплината во Радовиш да се подигне на повисоко ниво, граѓаните да бидат безбедни и мирни и полициската станица на чело со командирот прави добро…”, вели во изјава за “Телевизија Кобра” градоначалникот на Радовиш.

Кoмандирот на полициската станица Крстев, изјавил дека ова многу ќе им значи него и на полициските службеници”.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.