Разбиена четата на Велески во Битола

ФОТО/ФБ/RK Eurofarm Pelister

Шампионот Еурофарм Пелистер стигна до лесни 3 бода, откако попладнево во спортската сала “Боро Чурлевски”, стигна до висока победа на РК Прилеп.

Крајниот резултат на семафорот беше 42:29 (18:14 на полувремето). Ова беше четврти пораз за прилепчани сезонава, кои во седум одиграни кола имаат исто толку освоени бодови.

Хрватскиот пикер Томислав Квастек беше најефикасен во гостинскиот состав со дури 10 погодоци, а кај пелистерци Костески и Ѓорговски постигнаа по 9 погодоци.

Во наредното коло прилепчани имаат уште едно тешко гостување кај Бутел во Скопје.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.