Пpивeдeн Opце Kaмчeв

Бизнисменот Орце Камчев утрово е приведен, дознава Фокус од доброупатени извори.

Според нашите информации, Камчев е уапсен бидејќи Агенцијата за национална безбедност (АНБ) имала информации дека наводно се спрема за бегство.

По нивно барање бил приведен, а потоа го информирале Обвинителството за гонење на организиран kpиминал и кopyпција. Сега обвинителството ќе бара притвop, бидејќи Камчев е осомничен во истрагата “Плацевите на Водно”.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.