Професорот од Прилеп, Гоце Секулоски, заедно со претставници од сите православни цркви во светот пеат “Христос воскресе из мертвих” (Видео)

Прекрасен проект на Романската православна патријаршија

Најдобрите протопсалти од православните христијански цркви ширум светот го пеат воскресниот тропар, а меѓу нив е и професор Георги Секулоски од Прилеп.

“Благодарност до архиѓаконот протопсалт Михаил Бука при Романската Патријаршија и до браќата и сестри во Христа за љубезната покана да бидам дел од нивниот проект”, напиша Секулоски.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.