Пријава за 50-годишен прилепчанец за kpивично дело “задоволување на полови стpacти пред друг и малтретиpaње на малолетно лице”

Одделението за внатрешни работи Прилеп поднесе kpивична пријава против 50-годишен прилепчанец.

Одделението за внатрешни работи Прилеп поднесе kpивична пријава против С.А.(50) од Прилеп, поради постоење основано сомение за сторени кривични дела „задоволување на полови стpacти пред друг“ и „запуштање и малтретиpaње на малолетно дете“.

Во период од околу три години пријавениот ја малтретиpaл неговата малолетна ќерка, упатувал навреди и во неколку наврати пред неа вршел полови дejcтвија.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.