Прилеп со големи чекори се движи кон Европа: За ова дури и Европа ќе ни позавиди (ФОТО)

Во европски Прилеп со европски манири се поставуваат сообраќајни знаци по европски начин.

Исто како на пример во Австрија и Германија…. Знак кој изрекува забрана е врзан за електричен столб со жица или по прилепски тељ.

Покрај тоа за поголема сигурност се користат и обични дрвени чивии.

Навистина уникатен изум за 21 век… Да видиш да позавидиш и на свои очи да не им веруваш….


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.