Прилеп го доби најубавиот европски платен паркинг? (Фото)

Oткако поради реконструкцијата целосно отпадна паркинг просторот на булеварот “Гоце Делчев”, општина Прилеп се досети и најде нов простор каде ќе се наплаќа паркинг.

Просторот е позади зградите на булеварот, или позади некогашниот “Игор дракстор”. И тоа не било каков паркинг, туку “европски” каков што доликува на град кој е во “процут” изминатите три години.

Секоја чест, ова остава без зборови….
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.