Прилепчани направија забава и пол во Битола (ВИДЕО)

Култниот прилепски бенд и можеби единствените блузери во регионот, Crossroad Blues Band, во средата настапуваа во живо во Pub Bourbon Street во Битола.

Бендот кој сега е во состав: Давид Нешкоски (гитара и вокал), Зоран Настески (тапани), Бранко Нешкоски (гитара), Љупчо Шилоски (бас гитара) и одличните бек вокали Викторија Георгиоска и Александра Трајческа, направија растур забава.

Реакциите на преполниот локал во Битола беа дека досега не слушнале толку добар и толку моќен настап, па со нетрпение ќе ги очекуваат прилепските блузери во скоро време.

Во продолжение ви пренесуваме дел од атмосферата:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.