Прилепчанец пpиведен откако иcкинал глacaчко лифче

– На 17.10.2021 во 18.35 часот во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода Б.Ј.(45) од Прилеп, поради претходна пријава за нарушен избирачки процес односно кинење на гласачко ливче на избирачко место во основно училиште во населба Варош.

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот, по што ќе биде изготвен соодветен поднесок – информираат од МВР.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.