Прилепчанец го фати светиот крст во Кавадарци, па направи голем и хуман потег (Видео)

26-годишниот Александар Ристески од Прилеп, кој повеќе години живее во Кавадарци, вчера на празникот Богојавление-Водици, беше најсреќен и прв дојде до светиот крст во водите на реката Луда Мара.

Ристески потоа се одлучил да направи хуман потег, па наместо парите кои ги добивал од верниците што го целувале крстот да ги земе за себе, тој се одлучил да ги донира за младо момче од селото Дреново – објави “КТВ”.

Извор: “КТВ”


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.