Прилепчанец го реши Вардар во 92′ минута

Со десет победи од почетокот на сезоната, Силекс со забрзано темпо чекори кон Првата македонска лига.

Вардар беше на добар пат да стане вториот тим кој го сопрел Силекс во Втората лига, но Благоја Спиркоски постигна гол во 92-та минута преку и им донесе важна победа на кратовчани.

На врвот на табелата сега Силекс има 31 бод и речиси сигурен во промоцијата во ПМФЛ, Воска е втора со 22, Вардар трет со 20. Втората позиција води во баражот.

ВТОРА ЛИГА – ЗАПАД: Вардар – Силекс 1-2, Кораб – Воска 1-1, Гостивар – Вешешта 1-1, Тетекс – Беса 2-1, Охрид – Кадино 3-1

ТАБЕЛА: Силекс 31, Воска 22, Вардар 20, Кораб 15, Тетекс 14, Гостивар 13, Велешта 13, Охрид 10, Беса 9, Кадино 6.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.