Прилепчанецот Иле Ристески отвори современ центар за тренинг на боксери и кик-боксери во Скопје

Фото/printscreen/Kанал 5 ТВ

Главниот град од синоќа има уште еден современ простор за тренинг на боксери и кик-боксери – објави “Канал 5” телевизија.

Центарот е во сопственост на кик-боксерот Иле Ристески, а е лоциран во катната гаража кај Градски трговски центар. Центарот е опремен според најновите светски стандарди за тренинг во овие спортови.

Освен за професионалните спортисти, тренинг просторот ќе може да го користат и рекретивци, а тренинзите ќе бидат под будното око на Ристески и тимот од негови соработници.

Инаку, Иле Ристески е еден од најуспешните македонски репрезентативци. Меѓу позначајните успеси му се бронзените медали од Светското првенство во К1 во 2007 година и во тајландски бокс во 2008 година.

Видео прилогот погледнете го ТУКА


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.