Прилепски срам: Ја “тупосале” цела гарнитура во природа – добро бе како не ви беше тешко да ја довлечкате до тука? (ФОТО)

Несовесни граѓани истовариле цела гарнитура мебел кај месноста “Пештерица” во близина на Прилеп. Без ни малку човечко чувство, го тупосале стариот мебел во природа.

Зарем не ви беше тешко да го влечкате мебелот до таму? Не ќе беше ли полесно да се јавите во Комуналец, и да побарате да го соберат овој отпад?

Европа?! Изгоре Европа за вакви ко вас!!!

ФОТО/ВИДЕО: Златко Ате Димески
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.