Прилепски делегати колективно ја гледaa “Бихаќка” на видео бим (Фото)

СДСМ денеска го одржа својот 25. Конгрес, коj беше дигитален и се одвиваше преку електронската платформа Zoom.

Конгресот го отвори го водеше претседателот на СДСМ, Зоран Заев, а темата беше анализа на изборните резултати.

Од партијата најавија и низа статутарни измени.

Конгресот се следеше и во Прилеп, каде беа собрани делегатите од Општинските организации на Прилеп и Долнени.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.